Jakie bramy garażowe określa się mianem segmentowych?
Poszczególne typy bram garażowych różnią się budową, co przekłada się również bezpośrednio na sposób ich działania. Wiele osób zamiast tradycyjnych modeli skrzydłowych wybiera te segmentowe – w artykule wyjaśniamy, czym się one wyróżniają.
Jak zbudowana jest brama garażowa segmentowa?
Na typową budowę bramy garażowej segmentowej składają się połączone za pomocą zawiasów segmenty. Zazwyczaj ustawione są one poziomo, jednak można spotkać także wersję z panelami ułożonymi pionowo. Podczas otwierania wprawione w ruch segmenty nachodzą na siebie, po czym kryją się pod sufitem albo – na bocznej ścianie.
Bramy garażowe segmentowe wykonuje się z różnych materiałów. W naszej firmie stawiamy na wysokogatunkową stal z dodatkową warstwą PCV, pokrytą lakierem zabezpieczającym przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Dzięki temu bramy cechują się wysoką wytrzymałością mechaniczną i odpornością na wpływ czynników atmosferycznych. Jeśli chodzi o sposób sterowania bramą segmentową, są dwie opcje – mogą być obsługiwane ręcznie lub przy użyciu automatyki.
Kiedy warto zdecydować się na bramę segmentową?
Jedną z największych zalet bramy garażowej segmentowej jest to, że do działania nie potrzebuje miejsca przed budynkiem, inaczej niż modele uchylne. To więc doskonały wybór w przypadku krótkich lub wąskich podjazdów oraz tych znajdujących się w bardzo bliskiej odległości od ulicy. Trzeba jednak zaznaczyć, że tego typu brama wymaga przestrzeni pod sufitem.
Nie sposób nie wspomnieć także o uniwersalności bram segmentowych. Można łatwo dopasować je do otworów garażowych o różnych, nawet tych nietypowych kształtach i wymiarach. Ponadto ten typ bramy dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, co pozwala znaleźć odpowiednią do swoich upodobań estetycznych i stylistyki budynku.